Neden bir web sitemiz olmalı?

Neden bir web sitemiz olmalı?
by

Neden bir web sitemiz olmalı?

Gönderen: 

Merhabalar, Takdir edersiniz ki; “iletişim” çağındayız, gerek kişi, gerek ise kitlelere ulaşmak artık eskisi kadar zor değil. Artık olmazsa olmazımız olan “internet” in yayılması ile teknoloji paralel olarak gelişti ve gündelik hayatımızı hem kolaylaştırdı hem de bir parça zorlaştırdı. Günlük hayatımıza biz fark etmeden bir takım yeni sözcükler de var tabii ki… Hey Facebook’ ta ki fotoğrafımı gördün mü? E-mail’ ime cevap vermedin? ya da whatsapp’ tan yazarım vb. gibi. Sonraki makalelerimde bunlara da yer vereceğim ama bu yazımda web sitelerinin öneminden bahsedeceğim.

Web siteleri kendi içlerinde de gruplara ayrılır. Kişi ya da kuruluşların ihtiyaçlarına göre farklılık gösteren web siteleri amaçları ve işlevlerine göre farklı yazılım dilleri ile tasarlanır ve ziyaretçilerin hizmetine açılır. Eğer kurumsal bir şirket iseniz; şirketinizin kurumsal kimliğini açıklayıp; şirketinizi tanıtabilir, müşterilerinize/müşteri adaylarınıza çok daha düzgün bir sunum yapabilir, şirketinizin prestijini yükseltebilirsiniz. Dünyanın her yerinden ulaşılabilen bir showroom’ unuz olduğunu düşünün, işte bir web sitesi size fazlasını vaad eder. İnternet bağlantısı olan her bilgisayara showroom açmak! Bir mağaza sahibi iseniz; 7/24 açık bir mağazanız olduğunu hayal edin. Üstelik personel masrafı olmayan, aynı anda binlerce kişiye hizmet verebilecek, her ay astronomik emlak kirası ödemediğiniz, stopaj vergisi olmayan… Kim istemez ki çok okunan bir yazar olmayı? Neden bir blog sitesi üzerinden yayın yapıp; okuyucu kitlenizi yüzlerce katına katlamıyorsunuz? Yayınlarını bir internet sitesi üzerinden yapan yayın kuruluşlarının giderlerini hayal edin, kağıt masrafı yok, baskı masrafı yok, personel masrafı, nakliye vs. daha da önemlisi basılı kağıt olmadığı için kurtarılan milyarlarca ağaç. Neden katalog masraflarınızı minimum düzeye indirip hem tasarruf edip, hem de ışık hızında müşteri kitlenize ulaştırmayasınız ki? İşte dijital katalog hizmetinizde.

Bu işin diğer ayağı ise tüketici tarafı tabii ki. Bir telefon bile almak isteseniz, kalkıp bir telefon mağazasına gidecek yerde internet sitelerinden okuyup; karşılaştırma yapabiliyorsunuz, satıcının maliyetleri düşük olduğu için haliyle daha ucuza istediğiniz ürünü temin edebiliyorsunuz, üstelik taksitle. Artık bir bilgi sahibi olmak için evimizde hatırı sayılır yer kaplayan ansiklopedileri sayfa sayfa karıştırmamız gerekmiyor. Saniyeler içinde cebimizdeki telefonla bile aradığımız bilgiye ulaşabiliyoruz. Hem de resimler, videolar ile desteklenmiş şekilde. Mesela “Endofobi” nedir biliyor musunuz? Durun google’ a sormadan önce ben söyleyeyim: Giyecek korkusu imiş. (az evvel vikipedia sitesinden öğrendim) işte bilgiye ulaşmak bu kadar basit.

Başlığımıza tekrar geri dönmek gerekirse; neden bir web sitemiz olmalı? İşte tüm iletişim dünyasında yerimizi alıp, kendimizi/şirketimizi temsil etmek ve daha da önemlisi paylaşmak için…


Recommended Posts

Comments

 1. 1adulation

 2. coursework planner https://brainycoursework.com/

 3. coursework service https://courseworkninja.com/

 4. do my coursework online https://writingacoursework.com/

 5. custom coursework https://mycourseworkhelp.net/

 6. coursework writing https://courseworkinfotest.com/

 7. custom coursework writing service https://coursework-expert.com/

 8. coursework writing uk https://teachingcoursework.com/

 9. coursework samples https://courseworkdomau.com/

 10. local personal ads https://freewebdating.net/

 11. matchmaking services melbourne https://jewish-dating-online.net/

 12. connecting singles games https://sexanddatingonline.com/

 13. best websites dating https://onlinedatingsurvey.com/

 14. free singles dating search https://datingwebsiteshopper.com/

 15. free text dating services https://freedatinglive.com/

 16. online-dating-ukraine https://freewebdating.net/

 17. seo link building service uk

  jyasrllyo sluxu qnugeeo utwb peowerinrefnemy

Comments are closed.