Fotoğrafçılık

Fotoğraf işiniz için 52 fotoğraf pazarlama fikirleri

Bir fotoğrafçılık işiniz varsa veya bir fotoğrafçılık işletmesi kurmayı ve fotoğrafçılık müşterilerinin nasıl hızlı bir şekilde kurulabileceğini merak ediyorsanız, iyi bir fotoğrafçılık pazarlama planına sahip olmanız gerekir.

Size benzersiz bir fotoğrafçılık iş pazarlama planını geliştirmek için ihtiyaç duyduğunuz ilhamı vermek için 52 fotoğrafçılık pazarlama ipucunun bu listesini hazırladım.

 1. Müşterilerinizi Eğitin ve Sektör Uzmanı Olarak Öne Çıkın . Blog oluşturma, müşterilerinizi eğitmenin ve medya kanalları arasında ve e-posta bültenlerinde paylaşılabilecek içerik oluşturmanın başka bir yoludur. Sadece uzman olarak bilinmek için harika bir yol değil, aynı zamanda fotoğraf çekimlerinizin daha sorunsuz olmasına yardımcı olur. Meşgulseniz ve kendi blog gönderilerinizi yazmak için zamanınız yoksa, fotoğrafçı aboneliği için önceden yazılmış bu blog yazısı size zaman kazandırabilir. fotoğrafçılar için önceden yazılmış bazı blog yazıları. Eğer bir düğün fotoğrafçısıysanız, düğün fotoğrafçıları planı için bu blog yazılarına göz atabilirsiniz.
 2. Nişenizdeki yerel bir web sitesinde misafir yazısı yazmayı teklif edin. Nişunuzda görüntüleyen birkaç blog veya web sitesi bulun ve konuk blog yazısı göndermeyi teklif edin. Bu hem yerel hem de ulusal bloglarda veya sitelerde faydalı olabilir. Uzmanlığınızı sergilemenin ve fotoğraflarınızı yayınlatmanın bir yoludur.
 3. Blog Oturumlarınız: Sürekli olarak fotoğrafçılık oturumlarınızı blog haline getirin. Fotoğraf çekimi yerinizin anahtar kelimelerini, özellikle de bir düğün mekanı ve ideal müşterilerinizin evlendiği bir yerse kullandığınızdan emin olun.
 4. Blogunuzdaki Diğerlerini Özelliklendirin. Birkaç önde gelen endüstri uzmanının isimlerini not edin ve blogunuz için onlarla röportaj yapın. Onlara, sosyal medya platformlarında paylaşabilecekleri röportaj için bir link gönderin. Sonuç, fotoğrafçılık işiniz için anında pazarlamadır.
 5. SEO’dan Yararlanın. Blog yazarken, anahtar kelimelerinizi eklemeyi unutmayın. Uygun anahtar kelimeleri bulmak için yardıma ihtiyacınız olursa, SEM Rush veya keywordtool.io gibi siteleri kullanabilirsiniz. Unutmayın ki blogunuz SEO’ya odaklanmanız için gereken tek yer değil; Anahtar kelimeler Instagram, Pinterest ve YouTube’da bulunmada büyük rol oynar.
 6. Kar Amacı Gütmeyen Gönüllü. Size yakın ve değerli bir kar amacı gütmeyen kuruluş bulun ve onlara bir fotoğrafçıya ihtiyaçları olup olmadığını sorun. Bir başkasına yardım etmeyi teklif ettiğinizde, karşılığında size yardımcı olmaktan çok daha fazlasını isteyeceklerdir.
 7. Kar amacı gütmeyen kuruluşlara bağış yapın. Kar amacı gütmeyen kuruluşlar genellikle yüksek bilet fonu artırma etkinliklerine ev sahipliği yapar ve sessiz açık artırmalar için teklif vermeleri gereken ödüller gerekir. Dolar değeri yüksek olan özel bir oturumu bir araya getirin ve sessiz müzayedeleri için kâr amacı gütmeyen kuruluşlara bağış yapın. Mümkünse, insanların kazanmaları için girebilecekleri bir hediye verin, böylece potansiyel müşterilerin adlarını, e-postalarını ve adreslerini toplayabilirsiniz. Etkinlikten sonra onları takip ederken, onlara bilgilerini nasıl aldıklarını hatırlatmayı unutmayın. Bu taktik, daha yüksek bir fiyattan müşteri arıyorsanız, fon sağlama etkinliklerine katılan kişilerin daha yüksek bir gelire sahip olacağı için harikadır. Kar amacı gütmeyen kuruluşlarla çalışırken, sunduğunuz fotoğrafçılık hizmetleri türü ile ilgili kar amacı gütmeyen bir yer bulmaya çalışın. Örneğin, evcil hayvan fotoğrafçısıysanız, bir hayvan barınağı ile ekip kurmak mantıklı olacaktır. Ya da bir kadın vesikalık fotoğrafçısıysanız, kadınları kanserli kadınlara yardımcı olan ve kadınların yaşadıkları her şeyde bile kendilerini güzel hissetmelerine yardımcı olmak için başlıklar ve fotoğraflar yapmayı teklif eden kar amacı gütmeyen bir ekiple çalışın.
 1. Bir FREEBIE sunun . Web sitenizde ücretsiz bir indirme yapın. Bu, “Fotoğraflarda Harika Nasıl Görünür” gibi basit bir pdf olabilir. İndirmeyi almayı seçerek, potansiyel müşteriler gelecekteki e-postalarınızı almayı kabul ederler.
 2. Yıllık E-posta hatırlatıcıları gönderin . Her yıl güncellenmiş başlıklar ve aile fotoğrafları getirmelidir. Müşterilerinizden tekrarlanan işleri teşvik etmek için bir sonraki yıl için bir hatırlatma takvimi ayarlayın.
 3. Aylık E-posta Bültenleri Gönderin . Aylık bir e-posta bülteni göndererek müşterilerinizle ve potansiyel fotoğrafçılık müşterilerinizle görüşün.
 4. Haftalık E-postalar gönderin . Aylık e-posta bülteninize ek olarak, haftada en az bir kere e-posta abonelerinize bir e-posta göndermeyi düşünün. Her zaman bir promosyonla ilgili olmak zorunda değildir; önceki bir müşteriden bir referans veya basit bir blog gönderisine bağlantı veren basit bir e-posta olabilir. Önceden yazılmış pazarlama e-postalarına ihtiyacınız varsa, bu paketi buradan inceleyin .
 5. Ağız Pazarlamasının Sözü . Mevcut müşterilerinizi fotoğrafçılık pazarlama planınızın bir parçası olarak kullanın. Fotoğrafçılık işinizle ilgili sözcüğü yaymanıza yardım etmelerini isteyin ve onlara bir sonraki oturumunda özel bir teklif sunun ya da her yeni müşteri için ücretsiz bir 8×10 baskı atın.
 6. Hoş geldiniz kılavuzunuzda bir tavsiye sayfanız olsun . Özellikle tavsiye programınızı pazarlamak için fotoğrafçılık hoş geldiniz kılavuzunuza bir sayfa ayırın. Size yönlendirdikleri her “x” müşteri sayısı için bir sonraki fotoğraf oturumunda yüzde indirim yapın.
 7. Diğer Küçük İşletme Sahiplerinden Tavsiye Alın . Müşteriler, yönlendirmelerin gelebileceği tek yer değil. Bölgenizdeki bazı işletme sahipleriyle konuşun ve web siteleri için pazarlama fotoğraflarına veya kafa görüntülerine ihtiyaç duyup duymadıklarını görün. Tavsiye programınız hakkında onlara bilgi verin.
 8. Bir Hediye Verin . Bölgenizdeki bazı yerel işletme sahipleriyle konuşun ve bir ödül paketi hazırlayın. Her bir işletme isminin ve logosunun bulunduğu yarışmayı ilan eden posterler oluşturun. Yerel televizyon veya radyo istasyonunuzla bağlantı kurmayı düşünebilir ve hediye verdiklerini bildirebilir ve eski moda bir PR elde edebilirsiniz.
 9. Bir Kooperatif Fotoğraf Pazarlama Parçası oluşturun. Bayi çekimlerinizdeki bazı fotoğrafların yer aldığı bir kartpostal, el ilanı, broşür veya dergi eki tasarlayın.
 10. Diğer Fotoğrafçılarla Ağ. Pek çok fotoğrafçı rekabeti yüzünden kendilerini korkutuyor, ancak birlikte çalışırsanız birbirinize yardımcı olabilirsiniz. Bölgenizde sizinkine benzer bir tarza sahip fotoğrafçıları arayın ve kahve içmeye meraklı olup olmadıklarını sorun. Onları tanıyın ve rezervasyon yaptığınız tarihte fotoğrafçılıkla ilgili bir sorunuz varsa, onlara havale gönderin. Siz de kendi yolunuza yönlendirme göndermeye başlayacaklarını görebilirsiniz!
 11. Fotoğraflarınızı Mağazalarda ve Yerel İşletmelerde görüntüleyin . Yerel kafelerinize, salonlarınıza, hediyelik eşya dükkanlarına, çiçekçilere, evcil hayvan dükkanlarına veya emlakçılara fotoğraflarınızı dükkanlarında gösterip göstermediklerini sorun. Belki de bölgenizdeki bir çiçekçiye uzanıyorsunuz ve buketlerinin bir kısmını fotoğraflamayı ve ardından mağazalarına asmaları için onlara çerçeveli bir tuval veriyorsunuz. Ücretsiz duvar sanatına karşılık olarak hoş geldiniz rehberlerinizi veya pazarlama materyallerinizi göstermelerini istemeyi unutmayın.
 12. Albüm Örneklerini İşletmeler ile Paylaşın. Çalışmak istediğiniz mekanların veya işletmelerin bir listesini yapın ve saklamaları için örnek fotoğraf kitapları oluşturun. Potansiyel müşteri tarafından kolayca görülebilen örneklerin üzerine logonuzu, web sitesi adresinizi ve iletişim bilgilerinizi eklemeyi unutmayın. Sizinle çalışmaktan zevk alacağınız ve müşterilerinizin fotoğrafçılık hizmetlerinizi karşılayabileceğinden emin olun. Örnek kitaplarınızı her 6 – 9 ayda bir profesyonel görünmelerini sağlamak ve benzer kitapların altına yerleştirilmemelerini sağlamak için yenileyin. Çalışma yerinizi çalışma yerlerinde göstermek, fotoğrafçılar için sosyal medya pazarlamacılığı gibidir – aklınızda olsun, malzemenizi düzenli olarak güncellemeniz gerekir.
 13. Çocuklara ve Annelere Fotoğraf Öğretimi . Fotoğrafçılık dersleri vermek sadece dolaylı yoldan daha fazla müşteri kazanmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda yoğun olmayan sezonlarda ekstra para kazanmanıza da yardımcı olur. İnsanlar fotoğrafçılığı öğrenmeye geldiklerinde, muhtemelen fotoğrafçılığın kendilerini sevdiklerini biliyorsunuz. Kime pazarlamak daha iyi? Ben burada çok pazarlamacı pazarlamayı konuşmuyorum. Onlara fotoğrafçılığın temellerini öğreterek bir uzman olduğunuzu gösterin. Çalışmanızı sınıfta sergileyebilir ve hatta potansiyel müşteri adayları toplayabilirsiniz.
 14. Facebook Pazarlama. Her türlü fotoğrafçı Facebook pazarlamasından faydalanabilir. Facebook, “oynatmak için ödeme” platformu olarak kabul edilir, ancak doğru içeriği doğru zamanlarda yayınlarsanız yine de çok sayıda erişim elde edebilirsiniz.
 15. Bir Facebook Grubuna ev sahipliği yapın. Müşterileriniz için gelecek oturumları hakkında soru sormaları için bir yer olarak özel bir Facebook grubu oluşturmayı düşünün. Düğün fotoğrafçılığı hizmetleri veriyorsanız, çiftleriniz için özel bir Facebook grubu oluşturun. Size sorular sormaları ve birbirleriyle etkileşime girmeleri için harika bir yol. Bonus, onların konuşmalarının duvarında bir sinek olmak ve ideal müşterinizi daha iyi tanımak. Özel Facebook grubuma diğer fotoğrafçılarla katılmak istiyorsanız katılmak için buraya tıklayabilirsiniz . Tamamen ÜCRETSİZDİR!
 16. Pinterest Pazarlama . Düğün planlaması Pinterest’teki önemli bir konudur, bu nedenle bir düğün fotoğrafçısı ya da hedef düğün fotoğrafçısıysanız, kesinlikle bu platformdan yararlanmak isteyeceksiniz. Müşterilerinizin fotoğraf oturumları için ilham panoları oluşturmanın bir yolu olarak Pinterest’i de kullanabilirsiniz.
 17. Fotoğrafınızın instagramda tanıtımı . Instagram, yeni potansiyel müşterilerle bağlantı kurmak için harika bir yol. Birden fazla fotoğraf türü sunuyorsanız, farklı portföylere bağlanmak için Linktree gibi uygulamaları kullanabilirsiniz. Aynı anda birden fazla sosyal medya platformunda yayın yapmak için zamanlayabileceğiniz Tailwind gibi bir planlama aracı kullanmayı deneyin. Bonus ipucu: Bölgenizdeki bir Instagram etkileyicisini bulun ve onların Instagram hesaplarındaki reklamların karşılığında bazı fotoğraflar çekmeyi teklif edin.
 18. LinkedIn’de Clients ile iletişime geç . LinkedIn’i diğer işletme sahipleriyle bağlantı kurmanın bir yolu olarak kullanmak, özellikle de bir fotoğrafçı veya kişisel marka fotoğrafçısıysanız yararlı olur. Şu anki LinkedIn Bağlantılarına bak. Birçoğunun güncellenmiş veya profesyonel headshots’a ihtiyacı olduğunu fark ettiniz mi? Tüm bağlantılarınıza bir e-posta gönderin ve onlara headshots için özel bir paket verin. Özellikle meslektaşların ve potansiyel işverenlerin önünde iyi görünmenin ne kadar önemli olduğunu hatırlatın.
 19. Kartpostallar . Müşterilerinize tatil boyunca yeni yıl veya aile fotoğrafları için güncellenmiş fotoğraflar alabilmeleri için yıllık hatırlatıcılar gönderin.
 20. Fotoğrafınıza Mükemmel İçerik Dahil Edin Hoş Geldiniz Kılavuzları veya Broşürleri. İçerik pazarlaması, müşterilere rezervasyon yapmak konusunda çok büyük. Fotoğrafçılığa hoş geldiniz kılavuzunuzda yararlı, alakalı içerik eklemek, bölgenizdeki uzman olarak öne çıkmanıza yardımcı olacaktır. Bonus, ayrıca oturumlarınızın daha sorunsuz çalışmasına yardımcı olur.
 21. Hoş Geldiniz Kılavuzlarını Yerel İşletmelere Yerleştirin . Magazine Mama müşterilerimin çoğu bu taktiği kullanıyor. Örneğin, bazı doğum, yenidoğan veya doğum fotoğrafçıları karşılama rehberlerini doktorların ofisine koyarken, kıdemli fotoğrafçılarımdan biri karşılama rehberini ortodontistlerin ofisine yerleştirir.
 22. Müşteri Görüşleri . En iyi müşteri referanslarını web sitenizde, blogunuzda ve sosyal medya hesaplarınızda kullanın. Bonus ipucu: reklamlarınızda referanslarınızı kullanın ve pazarlama materyalleri boyunca aynı kelimeler veya ifadeleri kullanın, tıpkı onlar gibi daha ideal müşterilere hitap etmek için.
 23. Fiyatlandırmanızı pazarlama stratejisi olarak kullanın . Düşük bir fiyat aralığındaysanız amatör bir fotoğrafçı olarak görülme şansınız olduğunu unutmayın. Tecrübeniz, yaratıcılığınız ve uzmanlığınız için ödeyecek fotoğrafçılık müşterileri edinmek istiyorsanız, fiyatlandırma yapınızın bunu yansıtmasını istersiniz. Ödediğinizin karşılığını aldığınızı söyleyen eski bir söz var ve bazen insanlar satın alma kararlarını yönlendirmelerine izin veriyorlar.
 24. Teşekkür El Yazısı Teşekkür Kartları Yazdı . Elden yazılı olarak gönderme, müşterilerinize teşekkür kartlarını ekleyerek kendilerini daha özel hissettirir. Potansiyel bir müşteri toplantısından sonra veya bir fotoğraf oturumundan sonra bir teşekkür kartı gönderebilirsiniz. Müşterileriniz sizi rakiplerinizden ayıran ekstra özel dokunuşun farkına varacaklar.
  Evde Alışveriş Partisinde : Birinin evinde mücevher veya makyaj partisine gittiniz mi? Öyleyse, şarabın, arkadaşların ve alışverişin karlı olabileceğini biliyorsun. Fotoğraf stüdyosunuzla bir alışveriş deneyimi düzenlemeyi deneyin ve bu yerel işletmelerden birkaçıyla ortak olun. Tatiller partiler için harika bir zamandır, çünkü insanların hediyeler alması gerekir, ancak parti yapmak için bahane sahibi olmak için bir tatil için beklemeniz gerekmez.

Anneler Gecesi Etkinlikleri : Diğer işletmelerle ortak olun ve bir annenin gecesi etkinliğine ev sahipliği yapın. Annen yapımcıları, hatta annen ve ben mini seansları olabilir.
34 Happy Hour Etkinliği . Mutlu saatlerdeki etkinlikleri birçok farklı şekilde döndürebilirsiniz. Örneğin, bir “Headshots Happy Hour” etkinliğine veya hatta bir “Bridal Happy Hour” düzenine sahip olabilirsiniz. Buradaki anahtar, güçleri diğer birkaç ücretsiz işletmeyle birleştirmek ve her biri katılımcıları getirmek için müşteri tabanınıza uzanıyor.

 1. Facebook Cuma / Sosyal Medya Cumartesi . Ayda bir hafta sonu seçin ve insanların gelip sosyal medya profilleri için güncellenmiş fotoğraflar alabilecekleri bir sosyal medya etkinliğine ev sahipliği yapın.
 2. Mini Oturum Etkinlikleri . Bazı fotoğrafçıların her ay mini seansları oluyor. Ve bu, mini oturumunuzun nihai amacı, mevcut müşterilerinize her zaman mini seansları vermenin aksine, kapıdan “yeni” istemcileri getirmek olmalıdır.
 3. İdeal Müşterinizin Etrafında Bir Portföy Kurun. Web sitesi portföyünüze hangi görüntüleri ekleyeceğinizi seçtiğinizde ideal müşterilerinizin kim olduğunu unutmayın. Portfolyonuzdaki tüm fotoğrafların ideal müşterinizi yansıttığından emin olun. Küçük samimi düğünleri çekmek istiyorsanız, küçük samimi düğünleri gösterin. Gerekirse, ideal müşterinizle konuşacak fotoğrafları almak için özel olarak temalı bir fotoğraf çekimi ayarlamayı düşünün.
 4. E-posta Adreslerini Toplayın. Web sitenizin e-posta adreslerini toplayabildiğinden emin olun. E-posta bülteni kayıt formunuzu yerleştirmeyi seçtiğiniz konum, sonuçlarınızı etkileyebilir. Mümkünse, web sitenizin her sayfasında görünebilecek bir alan seçin. Bir örnek, altbilgide veya blogunuzun kenar boşluğu sütununda olabilir.
 5. Büyük Müşteri Hizmetlerini Koruyun . Daha fazla müşteri ve tavsiye almak ister misiniz? Mükemmel müşteri hizmeti sunmak. Rezervasyon yaptığınız fotoğraf sayısını sınırlayın, böylece müşterilerinize mükemmel müşteri hizmeti sunmak için daha fazla zamanınız olur. Sınırlı fotoğraf çekimi için telafi etmek için fiyatlarınızı artırmanız gerekebilir. Ekstra millere gidilmesi, yönlendirmeler oluşturmanıza yardımcı olur Çünkü mutlu ve memnun müşterilerin sizi tavsiye etmesi daha olasıdır.
 6. Takip Et. Mevcut müşterileri ve potansiyel müşterileri takip etmeyi unutmayın. Diyelim ki birileri size soruşturma olarak e-posta attı. Cevap veriyorsun ve sonra onlardan haber alamıyorsun. Uzan ve nedenini sor. Bazen insanlar meşgul olurlar ve insanlar kendilerine ulaşmak için inisiyatif alırlar.
 7. Dergide Yayınlanan Fotoğraflarınızı Alın . Fotoğraflarınızı basılı bir dergide yayınlamaya çalışın. Fotoğraf müşterileri, özellikle düğün müşterileri, fotoğrafçılarının popüler yayınlarda yer aldığını bilmek ister. İşimi yepyeni bir düzeye çıkarmaya yardımcı olan People Magazine’de fotoğraflarımı çektiğim için şanslıydım. Gönderdiğiniz fotoğrafların yayının temel değerlerine ve hedef kitleye uygun olduğundan emin olun. Yayıncının istemediği görüntüler göndermeyin; sadece zamanını ve onların zamanını boşa harcayacaksın. Resimlerinizi filigran kullanmayın.
 8. Blog’da Öne Çıkan Fotoğraflarınızı Alın. Basılı dergiler, öne çıkabileceğiniz tek yer değil. Bloglar eşit derecede önemlidir. İdeal müşterinizin okuyacağı blogları arayın. Ulusal bloglar veya daha küçük yerel bloglar olabilirler.
 9. Prova Baskısı Verin. Çevrimiçi ve dijital dünyada yaşayan pek çok insanla, fotoğrafların basılı kopyalarını almak gerçekten güzel. Müşterilerinize logonuzla birlikte bazı ek kanıtlar yazdırın ve ailenize ve arkadaşlarınıza vermeleri için iletişim bilgilerinizi gönderin. Eklenen sürpriz baskılara bayılacaklar ve şimdi işleriniz aile üyelerine ve potansiyel müşterilere aktarılıyor.
 10. Kurulmuş Bir Profesyonel Olarak Stüdyo ve Market Kiralama. Bir kooperatif stüdyosunun bir parçası olma fırsatınız varsa, özellikle de çok fazla trafik alan bir bölgedeyseniz bunu bir pazarlama stratejisi olarak düşünebilirsiniz. Fotoğraflarınızın örneklerini pencerede görüntüleyin veya logonuzu kapıya yerleştirin. Güzel bir ofis binasında bir stüdyo alanı veya toplantı odası kiralayarak, müşterilerinizle profesyonel olarak buluşabilir ve fotoğrafçılık hizmetlerinizi pazarlamak ve satmak için uygun sunumları yapabilirsiniz. Şahsen satış iş modelini kullanırsanız bu da harika bir fikir.
 11. İşinizi “Mobil” Olarak Pazarlayın. Meşgul programları olan insanlarla çalışıyorsanız, stüdyoya gelmelerini istemek yerine onlara gitmek daha mantıklı olabilir. Yerel bir çalışma ofisi mekanında bir zemin hazırlayın ve ışık tutmayı düşünün ve ayda bir kez fotoğraf çekin. Ayrıca mobil araç stratejisini benimsemek isteyebilirsiniz. Müşterileriniz küçük çocuklu meşgul anneler ise, evde yaşam tarzı oturumları yapmayı teklif edin. Daha özel olduğu için onlara geliyorsanız bile premium bir fiyat talep edebilirsiniz.
 12. ​​Nişinizde bir Ticaret Fuarına katılın . Yerel bir fuarda bir stant kurun. Unutmayın ki ticaretin asıl amacı, ipuçlarını toplamak olacak. İnsanların girmesi için bir hediye verin.
 13. Pazarlama Poşetlerine Pazarlama Parçaları yerleştirin . Ticaret fuarına katılamıyorsanız veya maliyeti ödemek istediğiniz miktardan fazlaysa, katılımcılara basılı pazarlama parçalarınızı ekleyebilecekleri çantalar olup olmadığını sorun.
 14. Sosyal Medyada Bir Yarışma Yapın . Ardından sosyal medyanızı büyütmek için bir sosyal medya yarışması yapın. Eğer bir düğün fotoğrafçısıysanız, çiftlerin nasıl tanıştıkları hakkındaki hikayelerini göndermelerini ve en yaratıcı olanı seçmelerini isteyin. Ayrıca katılımcıların bir fotoğraf göndermesini ve en iyisini seçmesini sağlayabilirsiniz.
 15. Facebook Canlı . Bir Facebook sayfanız varsa, izleyicinizin sizinle bağlantı kurabilmesi için canlı yayın yapmak harika bir fikir. Onları bir oturumdaki sahnelerin arkasına götürebilir, bir oturuma hazırlanmalarını gösterebilir veya fotoğrafları düzenleme konusundaki adımlarınızı gösterebilirsiniz. Müşterinize teslim etmeden önce, müşterinin bitmiş albümlerinden bir “kutunun açılması” olabilir.
 16. YouTube. YouTube, videolarınızı barındırmak için mükemmel bir yerdir. Müşterilerinize, seanslarına hazırlanma adımlarını nasıl pozlayacaklarını veya paylaşacaklarını öğretmeleri için eğitici videolar oluşturabilirsiniz. Blog yayınlarınızdan bazılarını almayı ve videolara dönüştürmeyi düşünün. Ayrıca, çektiğiniz belirli konumlardan bir slayt gösterisi hazırlayabilirsiniz.
 17. Video Slayt Gösterileri. Animoto, fotoğrafçılar tarafından oturumlarının slayt gösterisi videolarını oluşturmak için kullanılan popüler bir platformdur. Bunlar, sosyal medya profillerine mesaj göndermek veya arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşmaları için müşterilerinize göndermek için harikadır. Videolarınızı markalaştırdığınızdan ve web sitenize bir link eklediğinizden emin olun.
 18. Facebook Video Pazarlama. Facebook’ta herhangi bir reklam veya pazarlama türünü yapıyorsanız, Facebook sayfanıza video gönderirken daha fazla ulaşabileceğinizi biliyor olabilirsiniz. Ayrıca, videolarınızı izlemiş olan bir izleyici kitlesi oluşturabilir ve bunu Facebook reklamlarınız için izleyici olarak kullanabilirsiniz.

Kendinizi profesyonel bir fotoğrafçı olarak kurmaya gelince, yaratıcılık ve tutarlılık pazarlama planınızı oluşturmada sizi uzağa götürecektir. Takviminiz dolmaya başladığında ve sürekli bir gelir akışınız olduğunda, şikayet etme tuzağına düşmeyin. Yeni ve mevcut müşterilere pazarlamanın ve fotoğrafçılık işinizin gelişmesini izlemenin yeni ve yenilikçi yollarını düşünmeye devam edin!

Umarım bu fotoğrafçılık pazarlama fikirleri yardımcı olmuştur. Bu pazarlama ipuçlarından herhangi birini denediyseniz veya kendi önerileriniz varsa aşağıdaki yorumunuzu yapın.